Bacak kalınlaştırma veya diğer adıyla baldır kalınlaştırma yavaş yavaş popülaritesi artan, gittikçe daha sık uygulanmaya başlanan basit ve güzel sonuçlar veren güncel ameliyatlarımızdan biridir. Bu ameliyat genellikle gündelik iş hayatında etek giymesi gereken çalışan bayanların tercih ettiği önemli bir ameliyattır.

Yağ enjeksiyonu, yüksek hacimli dolgu uygulanması ve bu bölge için özel olarak üretilmiş silikon protezlerle bacak kalınlaştırma ameliyatı gerçekleştirilebilir. Dolgu uygulamaları 9-18 ay gibi sürelerde kalınlaşma sağlar ve bu sürelerin sonunda yeniden uygulama gerektirir. Kullandığımız madde hyaluronik asittir ve vücuda herhangi bir zarar vermez.

Bir diğer yöntem yağ enjeksiyonu yapılmasıdır. Ancak bacakları ince olan hastalarımızın bir çoğu zaten zayıf, yağ depoları çok az olan hastalardır. O nedenle benim direk önerdiğim tedavi şekli özel baldır protezlerinin uygulanmasıdır. Bu protezler diz kapağının arkasından yapılan 4 cm.lik bir iz ile(gizlenebilir) kolayca baldır kasının zarının altına yerleştirilebilir. Bugün dünyada en çok tercih edilen yöntemde budur ve ameliyat süresi 2 saat civarındadır. Ameliyattan sonra özel bir korse, bandaj uygulanır. Bu ameliyat yürümenize engel olmaz. Ancak ilk birkaç gün ayaklarınız yukarda istirahat gerektirir.

ormal hayatınıza dönüşünüz 7-10 gün gibi bir süre alır. Uçak seyahati için diğer ameliyatlarımızda olduğu gibi 10 günlük bir zamana ihtiyacınız vardır.
Baldır protezleri değişik boyutlarda ve sizin bacak boyunuza göre uygun olanı seçilerek gerçekleştirilen hızlı ve kesin bir sonuç ortaya çıkaran, tekrar edilmesi gerekmeyen, sadece diz arkasında gizlenebilir 3-4 cm.lik bir kesi bırakan güvenilir bir ameliyattır.


Read and Leave a Comment (0)

Leave a Comment