Lazer epilasyon artık günümüzde yaygın bir şekilde, güvenle uygulanabilen uygulamalar arasında yer almaya başlamıştır. Ancak uygulanacak cihaz, uygulanacak merkez ve uygulayıcı gibi faktörler hiç bir zaman önemini yitirmeyecek konu başlıkları olarak güncelliğini koruyacaktır.

Kıl anatomisi her insanda aynı olmakla birlikte renk ve yoğunluk farkları göstermektedir. Lazer epilasyon özellikle günümüzde şehir insanının yoğun tüy probleminden kurtulmasında önemli bir role sahiptir.

Kliniğimizde kullandığımız Soprano Accord Diode Lazer Epilasyon cihazı hem ağrısız hemde hızlı bir cihazdır ve seans sürelerini sağladığı konfor ile kısaltmaktadır. Ankara Çankaya’da bulunan kliniğimizde öncelikle muayene olarak tedaviye uygunluğunuz değerlendirilir ve sonrasında size verilecek uygulama randevusunda da uzman kişiler tarafından işleminiz gerçekleştirilir.

Lazer epilasyon bölgelere göre farklı sürelerde uygulanabilir. Yüz bölgesi yaklaşık 10 – 15 dakikalık bir zaman alırken, her iki tüm bacak 2 saat sürebilmektedir.

Soprano Accord cihazı sayesinde masaj yapılıyormuş hissi altında lazer epilasyon uygulamanız gerçekleştirilir. Seans aralıkları genellikle 2 ay gibi bir süredir ve bu süre içinde hatta tedaviye başlamadan önceki ilk bir ay süresince kılları köklerinden alan bir yöntem tercih etmemeniz, kısaltmanız önerilmektedir. Çünkü lazerin etkili olabilmesi ancak kök içinde kıl varlığı ile mümkün olabilmektedir.

Lazer epilasyon işleminde seans sayısı genellikle kişisel farklılıklar gösterir ve bölgesel değişiklikler görülebilir. Kılların tamamen bitmesi arzulanıyorsa seans sayısı 6-8 seansı nadiren geçebilmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması sabır isteyen bir uygulamadır ve bu sabrın sonunda istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Çok nadir olarak tedavinin uzadığı durumlar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlar hormonal testler yapılmasını gerektirebilmektedir.

Lazer epilasyon fiyatlarının internette yayınlanması yasak olduğu için bize yanda ki menüden mail atabilir veya direk kliniğimizi arayarak(0312 4482361) arzu ettiğiniz bölgenin seans ücretini öğrenebilirsiniz.